Blonde Boy Reading

ברוכים הבאים לתוכנית הורים וקוראים

תכנית למעורבות הורים בלימוד קריאה.

על התכנית

הרבה הורים מרגישים לא שותפים בלמידה של הילדים שלהם. הרבה הורים מרגישים לא שותפים בלמידת הקריאה של הילד שלהם, שהיא אולי הבסיס החשוב ביותר של הלמידה שלו בעתיד. הם אומרים שהמורה יעשה את זה טוב יותר. זה ממש לא חייב להיות כך! 

תכנית הורים וקוראים היא תכנית שבאה לתת ידע וכלים להורים, כדי להיות שותפים בתהליך למידת הקריאה של הילדים. התכנית נבנתה מתוך הכרות וליווי רב שנים של הורים וילדים, ומתוך הבנה שללא הרבה מאמץ אתם יכולים להיות חלק משמעותי בלימוד הקריאה של הילדים שלכם.  התכנית מתאימה לכל אבא או אמא סקרנים, שמעוניינים להבין את התהליך שהבן שלהם עובר. היא מתאימה למי שמעוניין להיות חלק ולעזור לילדיו בתהליך, ובוודאי מתאימה למי שמעוניין ללמד בעצמו את ילדיו קריאה. 

מה המשתתפים אומרים?

Child Model

שילבתי את העניין של עיצור-קיצור בתרגול קריאה עם נעם וזה כמו קסם! ממש עוזר לו לזהות עיצורים. תודה!

הדס, קרית שמואל

Smiling Girl with Book

מרגישה שהקורס הזה הגיע אלינו בדיוק בזמן בתקופה הלא יציבה הזו עם הקורונה כשהלימוד בבית הספר לא ידוע. הכלים שנתת משרים בי רוגע וגם ביטחון שאוכל ללמד את הילד שלי לקרוא גם בבית גם אם בסוף לא תתקיים שנת לימודים מסודרת בבית הספר.

אוריה, מגדל העמק

Child and Therapist

אני שמחה שלמדתי את זה עכשיו שהיא בגן חובה. אם הייתי לומדת את זה עוד שנה הייתי מתבאסת שלא היו לי הכלים הנכונים לכוון אותה בגן שהיא לומדת בכיף ועוד לא מחובה..

עדן, לוד

מי אני

שמי ידידיה מנדלבאום.
אני עובד ב-18 השנה האחרונות עם ילדים בתחומים שונים. במשך שנים רבות עבדתי כ"גננת" בגן ילדים ובבניית תכניות לימודים עבור חינוך מיוחד וחינוך רגיל. בעשר השנים האחרונות אני מלווה ילדים במגוון גילאים- בשלבים שונים של לימוד הקריאה.  בשנתיים האחרונות פתחתי מרחב מיוחד ללמידת קריאה לילדים שהתקשו ברכישת הקריאה בבית הספר.  במרחב הזה אנחנו לומדים עם ילדים קריאה, בדרכים מיוחדות, בעזרת עזרים מיוחדים, ובפרקי זמן קצרים.

מתוך העבודה עם הילדים, בניתי את תכנית הורים וקוראים. אני מאמין שההורים הם הרכיב המשמעותי ביותר בתהליך הלמידה והחינוך של הילד. אני מאמין ורואה שהורים וילדים יכולים ללמוד קריאה בצורה יעילה - וכיפית, ביחד. אני מאמין שכל הורה יכול להיות חלק פעיל בלמידה של הילד שלו. ואני מזמין אתכם להצטרף לתנועה הזו, להחזיר את הידע להורים, להפוך את הלמידה למועילה ויעילה, ובלי לוותר על זה שתהיה מהנה.

תמונה (1 of 1).jpg

מי אני?

מה התכנית כוללת

התכנית כוללת קורס דיגיטלי בן 5+ שיעורים באורך של עד עשרים דקות, בהם תקבלו ידע בסיסי ומעמיק על תהליך לימוד הקריאה. במהלך השיעורים נתנסה בעזרים שונים שפותחו לאורך השנים, אותם תוכלו להכין בקלות בבית. בנוסף  תקבלו דפי ליווי ללימוד הקריאה, ולהכנת עזרים בבית שלכם. לאחר לימוד הקורס תוכלו לשאול שאלות , ולקבל תשובות, בקבוצת פייסבוק סגורה של משתתפי התכנית. באתר הקורס יעלו מפעם לפעם סרטוני בונוס בהם תוכלו להשתמש.
אז מוזמנים לקפוץ למים , ולהפוך להיות שותפים.
בהצלחה

מחירי קורונה מיוחדים

כל מה ששאלתם את עצמכם, וגם מה שלא...

מאיפה למדת את  צורת הלימוד הזו?

אני בעל תואר שני בחינוך, אבל לא שם למדתי את הדרך. את ראשית הדרך למדתי מסבתי – מריון מטווך, שלימדה אותי להתבונן ולהבין ילדים. לאחר מכן למדתי מאמי -נעה מנדלבאום, את הבסיס של לימוד הקריאה. מאז, למעלה מעשר שנים, את עיקר הלמידה- למדתי מהילדים עצמם. כל ילד שלימדתי, לימד אותי דברים נוספים. מתוך כל מה שלמדתי, בניתי דרך פשוטה ומובנית שטובה לרוב הילדים.

האם כל ילד יכול ללמוד בצורה הזו?

השיטה אינה מתאימה לכל הילדים, היא שיטה שמתאימה לרובם. יש ילדים שלהם צריך לעשות התאמות מיוחדות. אבל מהניסיון שלי, אם מבינים את העקרונות של דרך הלימוד, הרבה יותר קל למצוא בעצמכם התאמות מיוחדות. בנוסף, תוכלו לשלוח שאלות, ולקבל מענה בעילום שם בקבוצת הפייסבוק. לא תמיד מענה כזה יספיק. יש מקרים בהם יהיה כדאי לקבוע פגישה איתי או  עם איש מקצוע אחר כדי למצוא פתרונות מותאמים אישית.

קריאה היא תהליך ארוך. לכמה זמן התכנית תהיה פתוחה עבורי?

באמת תהליך הלמידה ארוך. יש שיעורים שיהיו רלוונטיים אולי עוד שנתיים. מסיבה זו,  התכנים של התכנית יהיו נגישים לכם ללא הגבלת זמן.

יש לי קושי. כיצד אוכל לקבל בו עזרה?

ניתן לשאול שאלה דרך האתר, ולקבל תשובה פעם בשבוע בקבוצת הפייסבוק של משתתפי התכנית. ניתן גם לקבוע פגישת ליווי אישית במקרים של אתגרים מיוחדים.

מה ההבדל בין החבילות השונות, ומדוע לבחור בכל אחת?

החבילה הבסיסית נותנת את תכני האתר בלבד.  היא מיועדת להורים סקרנים, או להורים שאוהבים לאלתר וליצור בעצמם עזרים.  
החבילה השניה היא החבילה להורים פעילים. היא נותנת בנוסף לתכנים, גם ערכה ביתית להכנת רוב העזרים עליהם נדבר בקורס. היא מתאימה להורים שבאמת מעוניינים לעבוד עם הילד שלהם בבית. היא מתאימה להורים שרוצים להכין עזרים, אבל  יתקשו לאלתר חומרים.
החבילה השלישית היא חבילה בליווי. – החבילה כוללת גם את תכני הקורס, גם את ערכת העזרים וגם מפגש ליווי אישי, על מנת להתאים בצורה אישית את התכנית לילד. היא מתאימה להורים שחוששים שהילד שלהם יצטרך עזרה נקודתית, או להורים שמעוניינים ביותר ליווי לתהליך.
אם רכשתם את החבילה הבסיסית, ובעתיד תרצו לשדרג אותה לחבילה הפעילה , ניתן ליצור קשר ולעשות זאת.  ניתן גם לקבוע פגישות אישיות נוספות בתיאום טלפוני, או בהודעה דרך האתר.

מה כוללת הערכה להכנת עזרים?

הערכה להכנת עזרים כוללת:

5 קוביות עץ גדולות

30 קוביות עץ קטנות

חבילת מדבקות מודפסות בפונט יחודי, להדבקת אותיות על הקוביות הקטנות

6 דפי מגנט - דפי אותיות מוכנים להדבקה, בפונט ייחודי

3 חבילות קלפים ריקות להכנת משחקים

דפי הדרכה מודפסים ומפורטים להכנת העזרים

משלוח בדואר ישראל או בboxit

סרטון שמראה את הערכה

לא מצאתם תשובה לשאלות שלכם? מוזמנים ליצור קשר ולשאול...