top of page
ידידיה סופי.jpg

 הורים וקוראים - האתגר

הורים מלמדים ילדים, בבית

תכנית למעורבות הורים בלימוד קריאה.

ילד לא קורא בבית הספר הוא כמו דג מחוץ למים.  זו חוויה מאוד קשה. קשה להיות בסטואציה. גם לנו כהורים זו סיטואציה לא פשוטה. היא לא חייבת להיות כזו.

מסע החיפושים של הבעיה או של הפתרון יכול להיות ארוך. שעות רבות, הוראה מתקנת, שיעורים פרטיים, ועוד ועוד. כהורים אנחנו דואגים. מאיש מקצוע אחד לשני אנחנו בטוחים שהבעיה גדולה יותר ויותר.

אבל באמת הרבה פעמים הבעיה קטנה. הרבה פעמים הבעיה היא פשוט הדרך. אם נמצא דרך טובה, הילד יתקדם במהירות. והדרך הטובה , עוברת אצלנו, ההורים.

כי למידה צריכה להיות מדוייקת. היא צריכה לעבוד על השלב המדויק שבו הילד שלנו נמצא. בכיתה זה מאוד קשה לעבוד ככה. בבית זה הרבה יותר קל.

למידה צריכה להיות קצרה. 5 או 10 דקות. בכיתה זה מאוד קשה, וגם את המורה הפרטי שבא ל10 דקות עוד לא פגשתי. בבית זה הרבה יותר קל.

מוזמנים להפוך להיות חלק פעיל ויעיל בלמידה שלכם, לשחרר את חוסר האונים ולהפוך להיות חלק באתגר.

 

הורים וקוראים.

מה זו התכנית הזו?

איך זה עובד?

ידידיה סופי.jpg

תמיכה ומענה על שאלות

בפייסבוק או בוואצאפ

אייקונים.jpg

עבודה בבית

העבודה בבית היא עיקר ההתקדמות. אתם קובעים יום ושעה ולומדים ביחד.

לאחר ששה שבועות מתקיים מפגש דיוק נוסף, למעקב התקדמות ודיוק נוסף

ידידיה סופי.jpg

ערכת עזרים

לאחר פגישת הדיוק תקבלו ערכת עזרים פיזית ו/או דיגיטלית מותאמת לאתגר של הילד שלכם.

אייקונים.jpg

קורס דיגיטלי

סרטוני הקורס יעזרו לכם להבין טוב יותר את העבודה ולהתקדם.

אייקונים.jpg

פגישת דיוק

כדי למצוא את נקודת האתגר- תתקיים פגישת אבחון במפגש חי או בזום.

מהמפגש תצאו עם המלצות ודיוקים לקורס ולערכת העזרים.

מעוניינים להכיר קצת יותר?

הצטרפו לרשימת התפוצה של התכנית, וקבלו גישה לשיעור הראשון בקורס הדיגיטלי, בו תוכלו ללמוד עוד על דרך העבודה, וגם  עדכונים  על מוצרים חדשים, רעיונות וחידושים בתחום למידת הקריאה. 

מה משתתפים אומרים?

ידידיה סופי.jpg
Avatar 100

זויה, אמא לילד בן 8

הערוץ של הקריאה בשמחה נפתח והוא לא מפחד לקרוא. וגם מצליח! הביטחון העצמי שלו עולה והוא רוצה ללמוד.

Avatar 102

אביטל, אמא לילד בן 9

לא האמנו שהוא יגיע לקריאה כזו

Avatar 103

נעמה, אמא לילד בן 10

הדרכים המקצועיות והיצירתיות הרבות  היו עבורנו פתח תקווה וראש פינה לקריאה שוטפת ומהנה

הורים וקוראים

האתגר

הורים וקוראים האתגר.jpg
 • מאיפה למדת את צורת הלימוד הזו?
  צורת הלימוד הזו היא תוצר של עבודה של שנים ארוכות בלימוד קריאה עם ילדים במסגרות שונות. היא מתבססת על צורת התבוננות שלמדתי בסדנת שילוב בגבעות, אך עברה שינויים רבים.
 • האם השיטה הזו מתאימה לכל ילד?
  זאת לא שיטה. זו דרך. והדרך הזו לא מתאימה לכל ילד. אבל להרבה מאוד. אחד הדברים המשמעותיים שאנחנו מנסים לעשות בדרך הזו היא להתאים את הלמידה לילד. מהסיבה הזו יש סיכוי גבוה שהדרך תקדם את הילד שלכם בקריאה.
 • קריאה היא תהליך ארוך. לכמה זמן התכנית תהיה פתוחה עבורי?
  באמת תהליך הלמידה ארוך. יש שיעורים שיהיו רלוונטיים אולי עוד שנתיים. מסיבה זו, התכנים של התכנית יהיו נגישים לכם ללא הגבלת זמן.
 • יש לי קושי. כיצד אוכל לקבל בו עזרה?
  ניתן לשאול שאלה דרך האתר, ולקבל תשובה פעם בשבוע בקבוצת הפייסבוק של משתתפי התכנית. ניתן גם לקבוע פגישת ליווי אישית במקרים של אתגרים מיוחדים.
 • מה ההבדל בין התכניות  השונות?
  בתכנית הורים וקוראים בגן יש 2 תכניות. תכנית "לדעת" ותכנית "לעשות". בשתי התכניות אתם מקבלים גישה לכל התכנים באתר. בתכנית לעשות, אתם מקבלים גם דחיפה לעשייה – ערכה שתעזור לכם לבנות את העזרים ללמידה, וגם להשתמש בהם בצורה טובה.
 • מה כוללת הערכה להכנת העזרים?
  הערכה להכנת עזרים כוללת: 5 קוביות עץ גדולות 30 קוביות עץ קטנות חבילת מדבקות מודפסות בפונט יחודי, להדבקת אותיות על הקוביות הקטנות 6 דפי מגנט - דפי אותיות מוכנים להדבקה, בפונט ייחודי 3 חבילות קלפים ריקות להכנת משחקים דפי הדרכה מודפסים ומפורטים להכנת העזרים משלוח בתחנות חלוקה של E-POST סרטון שמראה את הערכה
 • האם כדאי ללמד ילדים בגן לקרוא?
  אם בניתי את התכנית הזו כנראה שאני מאמין שכן. אבל לא לכל אחד. לילד שמעוניין לקרוא ומתעניין, חבל לוותר על העונג הזה ביחד עם ההורים. לילד שאינו מתעניין זו שאלה טובה הרבה יותר. כתבתי על כך מאמר בבלוג. מוזמנים לקרוא כאן. https://www.tikreu.com/post/מתי-ללמד-לקרוא
 • למה צריך הדרכה למשחק בקריאה?
  אחד הדברים שיכולים לתסכל במשחק קריאה שלפעמים הוא יכול להפריע לילד בלמידה במקום לעזור לו. ההדרכה חשובה כדי להיזהר מפגיעה בקריאה של הילד. היא גם תעזור לכם לדייק את המשחקים, ולקדם עוד את הקריאה של הילד שלכם, תוך כדי הנאה.
bottom of page